bodrum guide
bodrum guide live cam
Live Cam At Bodrum Photo Gallery
BODRUM REHBERİ
HAVADURUMU
ISTANBUL °C
BODRUM °C
Linkler
History, Important Places, Natural Beauties and more...
Bodrum News in Press

Türkiye


 İstanbul
Kız KulesiBaşkentler başkenti olarak bilinen, önce Roma, ardından Bizans ve en son Osmanlı İmpatatorluğuna başkentlik yapan İstanbul, geçmişin ihtişamını gururla korurken modern bir geleceğe doğru ilerlemekte..
Boğazın kıyısında şöyle bir arkanıza yaslandığınızda, grupta kızaran renklerin karşı sahildeki evlerin pencerelerine yansımasını seyrederek, yüzyıllar öncesinde, insanların bu olağanüstü yeri neden seçtiklerini birden anlar ve İstanbul'un "dünyanın merkezindeki" şehir olduğunu hissedersiniz.
 Antalya
AntalyaBergama Kralı II.Aktalos akıncılarına "Gidin bana yeryüzünün cennetini bulun" der.. Akıncılar kralın bu emriyle yola çıkıp diyar diyar dolaşır ve sonunda Antalya'nın bulunduğu yere geldiklerinde, karşılarındaki eşsiz güzelliğe bakarak “Cenneti bulduk” derler. İşte o gün kurulan kent “Attalia”, bu gün de size cenneti hissettirecek... Antalya sahili boyunca uzanan Alanya, Side, Manavgat, Kemer, Kaş, Finike, Serik, Demre(Kale) ve nice yerler unutulmaz tatiliniz için sizi bekliyor...
  
 Kapadokya
KapadokyaKapadokya, doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerdir. Coğrafik olaylar Peribacaları'nı oluştururken, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. Bugünkü Kapadokya Bölgesi Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Kırşehir illerinin kapladığı alandır. Daha dar bir alan olan kayalık Kapadokya Bölgesi ise Üçhisar, Ürgüp, Avanos, Göreme, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara ve çevresinden ibarettir.
 Ege
BodrumAnadolu en güzel manzaralarını Ege kıyılarında sunar, dersek abartmış olmayız. Heredot'un deyimiyle "Dünyanın en güzel gökyüzüne ve en iyi iklimine sahip" Ege kıyıları boyunca körfezler ve yarımadalar, koylar ve plajlar peş peşe sıralanır. Asırlar boyu sayısız mitolojik olaylarla iç içe yaşamış bu bölgede, adım başına tiyatroları, tapınakları, agoraları ile ünlü antik kentlere rastlarsınız:  Bodrum, Fethiye,  Marmaris, Kuşadası, Selçuk,Bergama, Foça, Çeşme, Pamukkale...
  

DİĞER DESTİNASYONLAR

 Alanya
 Avanos
 Ayvalık
 Bergama
 Bodrum
Boğazkale ( Hattuşa)
 Çeşme
 Cumalıkızık
 Doğubayazıt
 Edremit
 Eğirdir
 Erdek
 Fethiye
 Finike
 Boğazkale-Hattuşa
 Foça
 Göreme
 Hacı Bektaş
 Harput
 Hasankeyf
 İskenderun
 İznik
 Kale
 Kapadokya
 Kaş
 Kayseri
 Kemer
 Köyceğiz
 Kuşadası
 Kemaliye
 Manavgat-Side
 Marmaris
 Midyat
 Milas
 Mudanya
 Nemrut
 Olympos
 Pamukkale
 Safranbolu
 Selçuk
 Serik
 Tarsus
 Ürgüp
 Yalvaç
 
İŞ REHBERİ
TURİSTİK İŞLETMELER
DİĞER İŞLETMELER
horizontal rule
Kayıt için tıklayınız.
the most beautiful bays in the world
 
Tasarım : Oğuz-Özay Tanıtım.